Breaking News

  Вести

  ФОТО: Еве како изгледа автомобилот кој треба да се произведува во Македонија и ќе е електричен

      ФОТО: Еве како изгледа автомобилот кој треба да се произведува во Македонија и ќе е електричен

  Владата, преку видеоконференциска комуникација ја одржа редовната 68 седница, на која беше донесена Одлука за давање согласност на Договорот за доделување на државна помош склучен помеѓу Владата на Република Северна

  Read Full Article

  Еве какво време не очекува денес и следните денови, дожд, грмежи, ветер, град

      Еве какво време не очекува денес и следните денови, дожд, грмежи, ветер, град

  Времето денес ќе е Променливо облачно, на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен

  Read Full Article

  ФОТО: Ова е ноќниот радар на МВР кој во вечер фаќа и по 208 возачи за брзо возење на територија на цела држава

      ФОТО: Ова е ноќниот радар на МВР кој во вечер фаќа и по 208 возачи за брзо возење на територија на цела држава

  Како што јавуваат од МВР, со т.н. ноќен радар 208 санкции за брзо возење на територија на цела држава Во текот на изминатата вечер (08/09.08.2022) во периодот од 21.00 до

  Read Full Article

  ВИДЕО: Џо Бајден не може да го облече палтото, му паднаа и наочарите за сонце, му помагаше неговата сопруга

    ВИДЕО: Џо Бајден не може да го облече палтото, му паднаа и наочарите за сонце, му помагаше неговата сопруга

  Џо Бајден, Претседателот на САД и првата дама Џил Бајден, денеска се во посета на Кентаки каде ќе се сретнат

  Read Full Article

  Тајван најави одговор на кинеските вежби, а Кина од утре почнува нови вежби во близина на Јужна Кореја

    Тајван најави одговор на кинеските вежби, а Кина од утре почнува нови вежби во близина на Јужна Кореја

  Тајванската Централна новинска агенција објави дека војс ката на Тајван ќе спроведе артилер иски вежби со бое ва мун иција

  Read Full Article

  Честитки: Се ожени еврокомесарот Јоханес Хан

    Честитки: Се ожени еврокомесарот Јоханес Хан

  Европскиот комесар за финансии Јоханес Хан се ожени со својата долгогодишна партнерка, поранешната австриска вицеканцеларка Сузана Риес-Пасер. Се венчавме во

  Read Full Article

  Конечно: Пониски цени на пелетите и огревното дрво со нови мерки, преку забраната за извоз и поголем број инспекциски надзори

    Конечно: Пониски цени на пелетите и огревното дрво со нови мерки, преку забраната за извоз и поголем број инспекциски надзори

  Власта и надлежните преку забрана за извоз до крајот на годинава и зголемен број инспекциски надзори на продажните места се

  Read Full Article

  ВИДЕО: Еве како Васко Жабата стана популарен во Македонија, а до вчера никој не го знаеше

    ВИДЕО: Еве како Васко Жабата стана популарен во Македонија, а до вчера никој не го знаеше

  Се започна за Илинден, кога на социјалните мрежи се појави првиот видео запис од прославата во Крушево но со едитирана

  Read Full Article
  ЖИВОТ
  Економија
  Култура