Breaking News

  Вести

  Димитров за апсењето на Боки: Ќе не биде и точка! Никој не рече дека ќе биде лесно

      Димитров за апсењето на Боки: Ќе не биде и точка! Никој не рече дека ќе биде лесно

  Триесетдневен притвор за Бојан Јовановски и Зоран Милевски, како осомничени за изнудување пари, одземен мобилен телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева се дел од она што се случуваше вчера откако

  Read Full Article

  ФОТО: Станови, ниви, куќи, плацеви, возила, депозити, кредити – Каков имот пријавила Катица Јанева која остана без мобилен?

      ФОТО: Станови, ниви, куќи, плацеви, возила, депозити, кредити – Каков имот пријавила Катица Јанева која остана без мобилен?

  Специјалната обвинителка Катица Јанева вчера си поднесе оставка од челната позиција на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Неколку часа подоцна и беше одземен и мобилниот телефон за да се провери нејзината

  Read Full Article

  Тасевски: Само мали претумбации и ќе не биде, ова се тие ситни интервенции што ќе не однесат во ЕУ

      Тасевски: Само мали претумбации и ќе не биде, ова се тие ситни интервенции што ќе не однесат во ЕУ

  Само мали претумбации и ќе не биде. Груевски, директор на затворот Шутка Муковски главен вратар во истоимениот затвор. Камчев, главен на СЈО Мијалков, претседател на Врховен Заев, министер за надворешни

  Read Full Article

  Катица Јанева до вработените во СЈО: Додека ме гледате мене значи ќе постоиме, а јас без вас не одам никаде (Видео)

    Катица Јанева до вработените во СЈО: Додека ме гледате мене значи ќе постоиме, а јас без вас не одам никаде (Видео)

  Што им порача Катица Јанева на вработените во СЈО на почетоците на институцијата што ја водеше. “Додека ме гледате мене

  Read Full Article

  ТВ21: Пpи пpетpесот во 1ТВ одземени компјутеpите на синот на Катица Јанева и Боки 13

    ТВ21: Пpи пpетpесот во 1ТВ одземени компјутеpите на синот на Катица Јанева и Боки 13

  Во текот на п[ет[есот вечерва во просториите на „1ТВ“ одземени се компјутерите на Бојан Јовановски, познат како Боки 13 од

  Read Full Article

  Полицајците успеале да и го земат само едниот мобилен на Катица Јанева, бидејќи рекла дека другиот го изгубила

    Полицајците успеале да и го земат само едниот мобилен на Катица Јанева, бидејќи рекла дека другиот го изгубила

  Полициски екипи вечерва влегоа и во домот на Катица Јанева, каде се вршел претрес. Налог бил издаден од Обвинителството за

  Read Full Article

  Детали за оставката: Чест ми беше да и служам на државата – Бев и ќе останам подготвена да се борам за подобро утре на сите граѓани на Република Северна Македонија

    Детали за оставката: Чест ми беше да и служам на државата – Бев и ќе останам подготвена да се борам за подобро утре на сите граѓани на Република Северна Македонија

  Детали за оставката наКатица Јанева. Нејзината одлука е објавена на сајтот на СЈО. Во моментот кога со консензус на сите

  Read Full Article

  Уапсен Боки 13 на граничниот премин

    Уапсен Боки 13 на граничниот премин

  Денеска на информативен разговор е спроведен директорот на 1ТВ, Бојан Јовановски, познат како „Боки 13“. Сѐ уште не се открива

  Read Full Article
  Вести
      Детали за оставката: Чест ми беше да и служам на државата – Бев и ќе останам подготвена да се борам за подобро утре на сите граѓани на Република Северна Македонија

  Детали за оставката: Чест ми беше да и служам на државата – Бев и ќе останам подготвена да се борам за подобро утре на сите граѓани на Република Северна Македонија

  Детали за оставката наКатица Јанева. Нејзината одлука е објавена на сајтот на СЈО. Во моментот кога со консензус на сите политички партии бев избрана за Специјален Јавен Обвинител, себеси и

  Procitaj povejke
  Економија
  Регион
      Пендаровски му се пожали на Борисов: Само за мене нема вода а? Борисов веднаш му одговори: Има бе, как да нема (Видео)

  Пендаровски му се пожали на Борисов: Само за мене нема вода а? Борисов веднаш му одговори: Има бе, как да нема (Видео)

  Претседателот Стево Пендаровски е во Сараево, каде учествува на самитот на Процесот за соработка во Југоисточна Европа. Тој оствари билатерални средби со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, со колегата од

  Procitaj povejke
  Црна Хроника