Заев му подари вардарова „деветка“ на Вучиќ

 Breaking News

Заев му подари вардарова „деветка“ на Вучиќ

Заев му подари вардарова „деветка“ на Вучиќ
November 21
12:40 2017

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев денеска се сретна со претседателот на Србија, Александар Вучиќ. 

На средбата во „Палата Србија“, македонскиот премиер на својот српски домаќин му подари дрес на фудбалскиот клуб Вардар со бројот девет и негово презиме на задната страна.

Заев претходно се сретна и со српската премиерка, Ана Брнабиќ со која договорија заедничка седница на владите на двете земји во 2018 година.

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment