За 2 минути исчистете ги и испразнете ги цревата, со една лажичка од оваа домашна смеса

 Breaking News

За 2 минути исчистете ги и испразнете ги цревата, со една лажичка од оваа домашна смеса

За 2 минути исчистете ги и испразнете ги цревата, со една лажичка од оваа домашна смеса
December 14
20:49 2017

Јасно е дека нашиот организам функционира многу сложено и има многу функции, па затоа мора да водиме сметка за него, и да внимаваме што јадеме за да не дојде до некое заболување.

Затоа лекарите советуваат од време на време да правиме детоксикација на организмот и тоа со природни лекови од природни состојки, па еве еден таков.

– 5 лажици зовриене вода – 150 грама сливи – 150 грама урми

Ставете ја водата да зоврие а потоа додадете ги сливите и урмите, оставате ја смесата да се вари 15 минути а потоа тргнете ја од оган за да се олади.

Лекот конзумирајте го наутро на празен стомак и тоа по една лажичка. Реагира брзо и ефикасно.

Related Articles