Вујовиќ: Да знаев дека Македонија ќе биде пред Германија, ќе играв обложувалница

 Breaking News

Вујовиќ: Да знаев дека Македонија ќе биде пред Германија, ќе играв обложувалница

Вујовиќ: Да знаев дека Македонија ќе биде пред Германија, ќе играв обложувалница
January 18
14:11 2018

Словенечкиот селектор, Веселин Вујовиќ денеска слави роденден, па одлучи да излезе со интересна изјава во јавноста.

Тој во последната изјава и посака медал на Македонија, но истакна и дека верува во неговата репрезентација.

„Кога јас би знаел какви ќе бидат резултатите, ќе играв обложувалница. Секако дека тоа што Германија не победи и со Македонија и со Словенија говори многу нешта.

Не би преудицирал дали Германците се послаби или балканските селекции се добро водени, заклучете сами“, рече Вујовиќ.

Коментари

Њуз24 се оградува од коментарите на содржините

Related Articles