ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Уште едно 24 год. момче изрешетено со калапников во Чаир, пукале од возило во движење

 Breaking News

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Уште едно 24 год. момче изрешетено со калапников во Чаир, пукале од возило во движење

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Уште едно 24 год. момче изрешетено со калапников во Чаир, пукале од возило во движење
December 20
21:44 2017

Бурим Идризи, 24 години ,  е убиен во  вооружен инцидент во Чаир, поточно на улицата “Џон Кенеди”, пред средното училиште “Цветан Димов”. 

Убиството се случило околу 18.00 часот, кога првично се слушнало пукање од огнено оружје. 

Според очевидци, пукано е од  “Калашников” од возило во движење , ,, Југо“, а 24 -годишникот е усмртен   со шест куруми додека стоел  на автобуската станица пред училиштето.

Мотивите на убиството сè уште не се познати. 

Секторот за внатрешни работи потврдува само дека е пријавен инцидент и дека работи на случајот.

Фото:Тв Шења

Related Articles