Вонредна временска прогноза – Невреме во Македонија

 Breaking News

Вонредна временска прогноза – Невреме во Македонија

Вонредна временска прогноза – Невреме во Македонија
June 19
17:13 2016

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне ќе има услови за појава на изолирана нестабилност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Температурата ќе се движи од 28 до 38 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе достигне до 37 степени.

И во наредните денови во попладневните часови ќе има услови за локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Дневните температури ќе бележат благ пад.

Related Articles