ВИДЕО: Погледнете што Исламска држава крие во своите тунели

 Breaking News

ВИДЕО: Погледнете што Исламска држава крие во своите тунели

August 23
22:16 2017

Ирачката федерална полиција објави видео од тунел кој го користеле припадниците на терористичката групација Исламска држава.

Освен за транспорт, овој тунел бил користен и како складиште, бидејќи во него нашле муниција, алати, облека и што уште не.

Related Articles