Видео од искршениот автобус, 15-те приведени лица однесени во полициската станица Автокоманда

 Breaking News

Видео од искршениот автобус, 15-те приведени лица однесени во полициската станица Автокоманда

Видео од искршениот автобус, 15-те приведени лица однесени во полициската станица Автокоманда
February 01
20:44 2018

Околу 15 лица се приведени во инцидентот кој доцна попладнево се случи на последната автобуска постојка на 45 во скопско Сингелиќ.

Според првичните информации со кои располага МВР, околу 19:35 часот на улицата „Алија Авдовиќ“ дошло до тепачка меѓу две групи, при што едната група го каменувала автобусот со број 65-б.

Од каменување биле искршени четири прозорци на вториот кат од автобусот.

Приведени се околу 15 лица од двете групи и однесени се во полициска станица на разговорот.

Засега нема информации дали во инцидентот има повредени лица.

Погледнете го видеото од екипата на Инфомакс:

Related Articles