Тренерот на Фенербахче бесен по победата на Вардар – еве што изјави

 Breaking News

Тренерот на Фенербахче бесен по победата на Вардар – еве што изјави

Тренерот на Фенербахче бесен по победата на Вардар – еве што изјави
August 25
10:13 2017

Тренерот на турскиот клуб Фенербахче, Ајкут Кочаман пред реванш натпреварот најавуваше убедлива победа против македонскиот шампион, Вардар, но и оти неговиот тим неговиот тим ќе постигне онолку голови колку што ќе посака.

-Вардар играше брзо, посебно по крилните играчи. Исто така, не ја рушеа и својата „пирамида“ во средината на теренот. На стартот игравме добро, го дадовме голот, но потоа се опуштивме затоа што имавме огромна волја да го минеме ова коло на Лига Ервопа. Додека го баравме вториот гол, ние примивме погодок и затоа клучна работа е одбраната. Немам што да кажам за голот, не сакам да се повторувам и да кажувам пак. Не сакам да ми поставувате прашања, изјави Кочаман.

Related Articles