Трагичарот Манасков „леташе“ за да го постигне голот на натпреварот! (ВИДЕО)

 Breaking News

Трагичарот Манасков „леташе“ за да го постигне голот на натпреварот! (ВИДЕО)

Трагичарот Манасков „леташе“ за да го постигне голот на натпреварот! (ВИДЕО)
January 24
14:06 2018

Еден од несреќните актери во историскиот дуел со Чешка, Дејан Манасков лесно можеше да биде херој.

При 23-23, крилото на македонската репрезентација постигна ефектен гол, летајќи во воздухот, кога сите помислија дека нашиот напад заврши неуспешно.

Погледнете го голот на натпреварот Македонија – Чешка:

Related Articles