ТРАГЕДИЈА: Млад Македонец загина во Грција (ФОТО)

 Breaking News

ТРАГЕДИЈА: Млад Македонец загина во Грција (ФОТО)

ТРАГЕДИЈА: Млад Македонец загина во Грција (ФОТО)
September 09
11:05 2016

На само 5 километри пред грчко-македонскиот граничен премин, на автопатот Солун – Гевгелија, вчера се случи тешка сообраќајна несреќа во која загина едно лице, македонски државјанин, објави МКД.мк.

Во сообраќајката загина возачот (29) на возилото „шкода суперб“ со скопски регистарски ознаки, кој најверојатно ја изгубил контролата над возилото и удрил во дрворедот покрај автопатот.

Според сведоци на оваа сообраќајна несреќа, во возилото биле сопругата на возачот, која била бремена, едно двегодишно дете и уште една повозрасна жена.34

Грчката полиција неколку часа вршеше увид на местото на несреќата.

Related Articles