Тешка сообраќајна несреќа на излезот од Прилеп – две лица тешко повредени (ФОТО)

 Breaking News

Тешка сообраќајна несреќа на излезот од Прилеп – две лица тешко повредени (ФОТО)

Тешка сообраќајна несреќа на излезот од Прилеп – две лица тешко повредени (ФОТО)
August 26
14:30 2017

Рано утринава се случи тешка сообраќајна несреќа на излезот од Прилеп кон Битола откако автомобил марка „Мерцедес“ со голема брзина удрил директно во задниот дел на автомобил марка „Опел Астра“ со прилепски таблички.

Опелот неможејќи да застани од големата брзина бил исфрлен во канал на кров. Се работи за млад пар кои се тешко повредени и итно се пренесени во Градската болница во Прилеп. Полицијата е на терен и работи на случајот. Повеќе детали во текот на денот.

 

Related Articles