Тешка несреќа во новогодишната ноќ: Две момчиња се борат за живот на скопската Клиника

 Breaking News

Тешка несреќа во новогодишната ноќ: Две момчиња се борат за живот на скопската Клиника

Тешка несреќа во новогодишната ноќ: Две момчиња се борат за живот на скопската Клиника
January 01
11:06 2018

На 01.01.2018 година околу 03.30 часот на ул.„Алексо Демниевски“, Т.Т (33) од Велес изгубил контрола над патничко моторно возило “Фиат Пунто“ со велешки регистарски ознаки и удрил во пешаците кои во тој момент ја преминувале улицата: К.К  (19), Б.Д (18), Ф.К(18), сите од Велес, а потоа удрил и во потпорен ѕид од камења.

Со возило на Итна медицинска помош во Општа болница Велес пренесени се пешаците К.К и Ф.К каде им се констатирани тешки телесни повреди, препратени се во Клиничкиот Центар -Скопје и се наоѓаат во животна опасност.

Увид е извршен и се работи на целосно расчистување на случајот.

Related Articles