Страшна сообраќајка: Бебе почина на лице место, родителите и другото дете во животна опасност

 Breaking News

Страшна сообраќајка: Бебе почина на лице место, родителите и другото дете во животна опасност

Страшна сообраќајка: Бебе почина на лице место, родителите и другото дете во животна опасност
October 01
09:24 2017

Едно бебе почина, а неговите 28-годишни родители и другото тригодишно дете се тешко повредени во сообраќајна несреќа која се случила на автопатот од Алексинац кој Ниш. Семејството се враќало од Белград, кога околу 21.50 часот кај Алексиначки Бујмир се судриле со комбе. 

 Во најтешка ситуација е мајката, која има повреди опасни по живот.

 Сите биле пренесени во Клиничкиот центар во Ниш.

 Автопатот пред полноќ повторно бил отворен за сообраќај.

Related Articles