Снимен моментот на експлозијата на авионот со 270 патници (ВИДЕО)

 Breaking News

Снимен моментот на експлозијата на авионот со 270 патници (ВИДЕО)

Снимен моментот на експлозијата на авионот со 270 патници (ВИДЕО)
August 03
13:32 2016

Снимен е моментот на експлозијата на авионот во Дубаи со 275 патници кој експлодираше при слетувањето.

Патнички авион се запалил на писта на аеродром во Дубаи, а инцинетот се случил откако „лошо слетал“, пренесуваат светските медиуми.

Компанијата „Емирати“ соопшти дека инцидентот се случил и додала дека нема повредени во авионот што долетал од Индија.

По лошото слетување авионот удрил во пистата и се запалил, но спасувачките служби успеале навреме да ги евакуираат патниците и никој не е повреден.

Related Articles