Скопјанец излегол пресреќен од казино – надвор му приредиле хорор

 Breaking News

Скопјанец излегол пресреќен од казино – надвор му приредиле хорор

Скопјанец излегол пресреќен од казино – надвор му приредиле хорор
September 29
19:44 2017

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 18-годишниот С.А. од Скопје,  поради постоење на основано сомнение дека сторил кривично  дело „разбојништво“.

На 21. овој месец, околу 23.  часот, на булварот “Партизански Одреди“ наспроти  Соборниот храм “Св.Климент Охридски“ во близина на казино Астра Клуб, двајца насилници откако го забележале скопјанецот кој го напуштил казиното, извршиле разбојништво над него.

Заканувајќи му се му зеле 410.000 денари.

Related Articles