Семејството на професорката од Скопје скршено: “Се случи она од кое се плашевме” телото го нашле кучиња трагачи

 Breaking News

Семејството на професорката од Скопје скршено: “Се случи она од кое се плашевме” телото го нашле кучиња трагачи

Семејството на професорката од Скопје скршено: “Се случи она од кое се плашевме” телото го нашле кучиња трагачи
December 06
19:23 2017

Професорката од Скопје, Снежана Тројачанец, денеска беше пронајдена мртва и извадена од водите на Вардар, откако беше пријавена од страна на семејството за исчезната пред два дена, по што цело Скопје се крена на нозе.

Семејството на професорката е скршено од болка.

– ,,За жал, потрагата заврши трагично.

Мојата сопруга е пронајдена мртва, во реката Вардар, пред околу еден час.

Ја најдоа трагачи со кучиња. Благодарен сум на цела земја, на сите што се вклучија во потрагата и кои ни понудија помош’’

– изјави за ,,Фокус’’ сопругот на Тројачанец.

Семејството за Фокус изјавува дека се плашеле од најлошото бидејќи Снежана еден месец се лекувала од депресија.

Професорката од Скопје, Снежана Тројачанец, денеска беше пронајдена мртва во Вардар.

Нејзиниот сопруг за Фокус скршен од болка телефонски изјавил дека се случило она од кое најмногу се плашеле, откако таа еден месец се лечела од депресија.

Сопругот на професорката открил и дека неа ја пронашле кучиња трагачи.

Потрагата по неа траешпе два дена.

Related Articles