СЕ ПОЈАВИ СНИМКА: Вака француските специјалци ги убија џихадистите во црквата (ВИДЕО)

 Breaking News

СЕ ПОЈАВИ СНИМКА: Вака француските специјалци ги убија џихадистите во црквата (ВИДЕО)

СЕ ПОЈАВИ СНИМКА: Вака француските специјалци ги убија џихадистите во црквата (ВИДЕО)
July 28
20:22 2016

Драматичниот момент во кој полицајци убија двајца џихадисти пред црквата во која претходно заклаа свештеник беше објавен денеска на француски портал. Видеото го снимил тинејџер од својата спална соба.

На снимката се гледа како напаѓачите излегуваат од црквата кога почнува акцијата за спасување на заложниците, како и моментот кога калуѓерката, која џихадистите ја држеа како заложник, успева да стигне до полицијата.

Одговорноста за нападот ја презеде „Исламска држава“. Напаѓачите се идентификувани како Абдел Малик Петитџан и Адел Кермиш.

Погледнете го видеото:

Related Articles