Регулаторната ги објави новите цени – Точете гориво, од полноќ нови повисоки цени, 69.5 денари литар бензин БС 98, Еуросупер БС95 67.5 денари и 60.5 денари литар нафта

 Breaking News

Регулаторната ги објави новите цени – Точете гориво, од полноќ нови повисоки цени, 69.5 денари литар бензин БС 98, Еуросупер БС95 67.5 денари и 60.5 денари литар нафта

Регулаторната ги објави новите цени – Точете гориво, од полноќ нови повисоки цени, 69.5 денари литар бензин БС 98, Еуросупер БС95 67.5 денари и 60.5 денари литар нафта
January 22
12:11 2018

Регулаторна ги објави новите цени: Горивата поскапеа – дизелот отиде над 60 денари за литар

Бензините и дизелот од полноќ поскапуваат за 1 денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Според регулаторот, дизелот од полноќ ја помина границата од 60 денари за литар и ќе се точи за 60,5 денари.

ЕУРОСУПЕР БС 95 ќе чини 67,5 денари за литар а ЕУРОСУПЕР БС 98 69,5 денари.

За помалку од 6 месеци горивата поскапеа и за 14 денари по литар.

Related Articles