Регулаторна ја донесе одлуката: Од полноќ поскапуваат и бензините и дизелот, ова се новите цени…

 Breaking News

Регулаторна ја донесе одлуката: Од полноќ поскапуваат и бензините и дизелот, ова се новите цени…

Регулаторна ја донесе одлуката: Од полноќ поскапуваат и бензините и дизелот, ова се новите цени…
August 22
11:04 2016

Бензините и дизелот од полноќ поскапуваат под 2 денари за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

 

Од утре ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се точи за 61,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 за 63,5 денари за литар а ЕУРОДИЗЕЛ-от за 48 денари за еден литар.
Екстра лесното масло за домаќинство ќе чини 36,5 денари за еден литар.

Related Articles