ПУТИН ДОАЃА ВО СКОПЈЕ – МАКЕДОНИЈА – ДЕТАЛИ ВЕЧЕР ВО ЕМИСИЈА!

 Breaking News

ПУТИН ДОАЃА ВО СКОПЈЕ – МАКЕДОНИЈА – ДЕТАЛИ ВЕЧЕР ВО ЕМИСИЈА!

ПУТИН ДОАЃА ВО СКОПЈЕ – МАКЕДОНИЈА – ДЕТАЛИ ВЕЧЕР ВО ЕМИСИЈА!
August 24
13:10 2016

Откако беше најавено дека Претседателот на Русија Владимир Путин ќе пристигне во Турција на 31 август 2016 година, денеска на социјалните мрежи се појавија најави дека Владимир Путин ќе ја посети и Македонија.

На фејсбук страницата на Јанко Илковски се појави првата најава каде повеќе детали се очекуваат вечерва во емисијата. Дали Јанко оваа вест ја објави за популарност или навистина Путин доаѓа, останува да видиме вечер во 22 часот во неговата емисија, каде што стартува и нова сезона.

Инаку, денот кога ќе пристигни Путин во Турција во Анталија ќе се одржи пријателски фудбалски натпревар меѓу репрезентациите на Турција и на Русија.
Путин ќе го гледа натпреварот и ќе има   средбата со својот турски колега Реџеп Таип Ердоган.

Related Articles