Претседателот се радуваше како мало дете: Путин го доби најслаткиот подарок за својот роденден (ВИДЕО)

 Breaking News

Претседателот се радуваше како мало дете: Путин го доби најслаткиот подарок за својот роденден (ВИДЕО)

Претседателот се радуваше како мало дете: Путин го доби најслаткиот подарок за својот роденден (ВИДЕО)
October 12
18:59 2017

Претседателот на Русија Владимир Путин доби неочекуван подарок за својот роденден од претседателот на Туркменистан.

Имено претседателот на оваа држава на рускиот претседател му подари куче од расата средноазиски овчар по име Верни.

А пред почетокот на нивниот состанок претседателот на Туркменистан изјави дека од се срце му го честита роденденот на Путин и му посакува здравје, среќа и се најдобро во животот.

Додека Путин рече дека двајцата претседатели сега имаат еден заеднички пријател кој е единствен од оваа древна раса.

Погледнете го видеото и фотографиите:

 

 

Related Articles