Претседателот Иванов денеска ќе му го даде мандатот на Заев

 Breaking News

Претседателот Иванов денеска ќе му го даде мандатот на Заев

Претседателот Иванов денеска ќе му го даде мандатот на Заев
May 17
09:51 2017

Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска ќе му го даде мандатот на Заев, потврдуваат  извори од претседателскиот кабинет. Според неофицијалните информации, во текот на денот, се очекува информацијата и официјално да биде потврдена од претседателскиот кабинет.
Согласно законот, рокот во кој Иванов требаше да му го даде мандатот на Заев истекува на 19 мај.
Претходно, утрово иницијативата За заедничка Македонија поднесе претставка до Уставен суд за испитување на уставноста на постапката за избор на Џафери за Претседател на Собранието.

Related Articles