Пресврт во температурите – еве што не чека од понеделник

 Breaking News

Пресврт во температурите – еве што не чека од понеделник

Пресврт во температурите – еве што не чека од понеделник
October 17
14:20 2017

Од почетокот на наредната недела се очекува зголемување на облачноста и локални врнежи од дожд, а температурата ќе биде во опаѓање. 

Минималната температура во понеделник ќе се движи од 4 до 12, а дневната од 15 до 23 степени. 

До недела времето ќе се задржи стабилно суво и топло со позитивни утрински температури Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината и ќе се движат до 28 степени.

Related Articles