Прекрасно видео: ПЕРО АНТИЌ – Кошаркарска бајка која трае!

 Breaking News

Прекрасно видео: ПЕРО АНТИЌ – Кошаркарска бајка која трае!

Прекрасно видео: ПЕРО АНТИЌ – Кошаркарска бајка која трае!
December 04
23:15 2017

Еден од најдобрите македонски кошаркари во историјата, Перо Антиќ уште еднаш, по којзнае кој пат во кариерата, игра извонредна сезона.

Овој пат во дресот на белградска Црвена Звезда повторно го демонстрира сиот свој кошаркарски раскош!

Според многумина Перо Антиќ можеби ја игра и последната сезона во својата кариера, иако останува фактот, ако се суди и според последните игри во црвено-белиот дрес, дека уште многу што може да даде на паркетот…

По синоќешната негова феноменална партија во победата на белграѓани против Реал Мадрид, и прекрасен видео материјал како краток осврт на целокупната негова досегашна кариера: ПЕРО АНТИЌ – КОШАРКАРСКА БАЈКА КОЈА ТРАЕ!

Related Articles