Пред легнување испијте го овој напиток – Ги топи мастите за 10 часа

 Breaking News

Пред легнување испијте го овој напиток – Ги топи мастите за 10 часа

Пред легнување испијте го овој напиток – Ги топи мастите за 10 часа
September 14
16:24 2017

За да изгубите вишок на килограми и за да го исчистите својот организам, треба да јадете здрава храна. Освен тоа, потребно е и да имате физичка активност. Но и покрај тоа можете да конзумирате напиток со кој ќе го исчистите и ќе го закрепнете вашиот организам. Овој напиток се пие еден час пред спиење. Состојки:

-1. лимон ( ќе го исцедите) -малку магдонос -1 мала лажичка цимет -1 мала лажичка ѓумбир

Подготовка: Измешајте ги овие состојки во вода и испијте го веднаш. Ѓумбирот и циметот можете да го користите како додаток во храната, на пример циметот можете да го додадете и во слатки работи. Ѓумбирот можете да го додадете во салатата.

 

 

Исто така, можете да направите и чај од ѓумбир кој ќе го пиете два пати во денот. Ѓумбирот треба да стои во готвена вода 5 минути, а потоа да го извадите.

 

Related Articles