ПРЕЧЕК: ФК Вардар слета на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје (ВИДЕО)

 Breaking News

ПРЕЧЕК: ФК Вардар слета на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје (ВИДЕО)

ПРЕЧЕК: ФК Вардар слета на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје (ВИДЕО)
August 25
01:17 2017

Со чартер лет во 1.00 часот по полноќ вардаровата експедиција се врати од Истанбул, каде го оствари најголемиот успех во својата историја на меѓународна сцена – пласманот во групната фаза на Лига Европа.

За време на едночасовниот лет од турскиот до македонскиот главен град се пееше и скандираше навивачки песни во чест на успехот и победата над Фенербахче.

Погледнете како изгледаа моментите на еуфорија на пречекот на Вардар:

 

Related Articles