Познатиот американски водител го исмеа самоубиството на хрватскиот генерал Праљак (Видео)

 Breaking News

Познатиот американски водител го исмеа самоубиството на хрватскиот генерал Праљак (Видео)

Познатиот американски водител го исмеа самоубиството на хрватскиот генерал Праљак (Видео)
December 03
12:06 2017

Американскиот водител Конан О Брајан го исмеа самоубиството на воениот злосторник Слободан Праљак и од целата ситуација си направил скеч за своето шоу.

– Поранешниот хрватски генерал, ужасен лик кој беше осуден за воени злосторства, проголта отров за време на судењето во Хаг. Одлучил да се убие наместо да ја одлежи затворската казна. Тоа бил неговиот начин да се извлече од целата ситуација – рече Конан, а после тоа и неговиот камерман се појави со коментар.

Погледнете:

Related Articles