Познатиот актер и комичар стана татко, денес се роди Војдан (фото)

 Breaking News

Познатиот актер и комичар стана татко, денес се роди Војдан (фото)

Познатиот актер и комичар стана татко, денес се роди Војдан (фото)
January 27
11:06 2018

Актерот и комичар Бојан Велевски ја доби најубавата улога во животот. 30-годишниот актер и комичар денес стана татко.

Талентираниот Македонец и неговата сопруга Каролина му посакаа добредојде на овој свет на нивниот син Војдан.

Тие денеска станаа родители, откако Каролина се породи на гинеколошко одделение во болница Чаир.

Бојан ја побара Каролина за жена пред година ипол на нејзиниот роденден и од тогаш тие се заедно.

Од малиот Војдан сеуште нема фотографии на социјалните мрежи, но се надеваме дека после 40-тиот ден ќе бидат објавени.

Редакцијата на News24 им посакува здравје, радост и успех и долг живот на Војдан Велевски и неговите родители.

Бојан радоста ја сподели и на неговата фејсбук страница каде неговите фанови му честитаа за синот.

Еве како изгледаше тоа:

Related Articles