Познат идентитетот на жената која се обеси, фотографии од местото, глетката е страшна до Основното училиште во Скопје

 Breaking News

Познат идентитетот на жената која се обеси, фотографии од местото, глетката е страшна до Основното училиште во Скопје

Познат идентитетот на жената која се обеси, фотографии од местото, глетката е страшна до Основното училиште во Скопје
December 11
12:02 2017

Жена на возраст од 38 години е пронајдена обесена на дрво вчера попладне во скопски Карпош.

Вчера во 19 часот и 25 минути било пријавено дека во близина на Основното Училиште Лазо Трповски обесена на дрво е пронајдена38-годишната П.Л. од скопско село, јавува Курир.

Смртта е констатирана од итна медицинска помош.

По наредба на јавен обвинител, телото на жената е предадено на обдукција.

Жена на возраст од 37 години се обесила вчера на дрво позади трговскиот центар Лептокарија, во паркот спроти основното училиштето „Лазо Траповски“.

Како што пренесе Курир, вчера во 19:25 часот е пријавено дека во близина на ОУ Лазо Трповски обесена на дрво е пронајдена П.Л.

Глетката била траорна.

ФОТО: Курир

Related Articles