Популарна актерка и нејзиниот сопруг загинаа во сообраќајна несреќа (фото)

 Breaking News

Популарна актерка и нејзиниот сопруг загинаа во сообраќајна несреќа (фото)

Популарна актерка и нејзиниот сопруг загинаа во сообраќајна несреќа (фото)
December 21
19:11 2017

Колумбиската актерка Адриана Кампос и нејзиниот сопруг Карлос Ринкон загинаа вчера во сообраќајна несреќа.

Убавата актерка која во нашата јавност е позната по многу теленовели загина вчера заедно со својот сопруг, кога автомобилот во кој бил познатиот пар влетал во реката Каука, откако изгубиле контрола над него.

Триесетгодишната актерка и нејзиниот сопруг биле родители на едногодишно дете.

Адриана Кампос повеќепати била номинирана за TV Novelas награди

Related Articles