Полициско “Yeti” удри велосипедист во центарот на Скопје

 Breaking News

Полициско “Yeti” удри велосипедист во центарот на Скопје

Полициско “Yeti” удри велосипедист во центарот на Скопје
October 18
13:31 2017

Полициско возило на семафорот пред ЕУ инфо центар на пешачки премин, удри во велосипедист, објави иницијативата „НаТочак“. 

Под постот на ФБ е поставенна и фотографија од сообраќајната незгода во центарот на Скопје. 

Се појаснува дека полициското возило свртело десно, заобиколувајќи го триаголникот и го удрил велосипедот додека поминувал пешачки на зелено. 

Велосипедистот, информираат од „НаТочак“ ја преживеал несреќата и е добро. 

Истовремено апелираат до министерот за внатрешни работи да го реши овој проблем.

Фото центар Скопје

Related Articles