Полицијата упадна во домот на царот на мафијата – во станот немало ништо, но се запрепастиле кога дошле до ѕидот

 Breaking News

Полицијата упадна во домот на царот на мафијата – во станот немало ништо, но се запрепастиле кога дошле до ѕидот

Полицијата упадна во домот на царот на мафијата – во станот немало ништо, но се запрепастиле кога дошле до ѕидот
September 17
09:54 2017

Полицијата на југот на Италија направила претрес во домот на мафијаш, но не нашла ништо, се додека не стигнала до ѕидот под прозорецот.

Верувале или не таму нашла повеќе од милион евра во разни апоени, спакувани во мали ќеси.

Парите се стекнати со продажба на дрога, а биле пронајдени во циглите.

Related Articles