Полицајци плачат и ги бранат луѓето од колегите – тажна снимка од Каталонија (ВИДЕО)

 Breaking News

Полицајци плачат и ги бранат луѓето од колегите – тажна снимка од Каталонија (ВИДЕО)

Полицајци плачат и ги бранат луѓето од колегите – тажна снимка од Каталонија (ВИДЕО)
October 02
13:57 2017

Во градот Виела на граница со Франција се случи полицајци да плачат и да ги бранат граѓаните од ќотекот на своите колеги. 

Стоејќи пред толпата луѓе кои извикуваа пароли и пееја песни, неколку полицајци почнаа да плачат. 

Еден си го брише лицето, а друг со раце си ги покрива очите. 

Во меѓувреме објавено е дека над 700 луѓе се повредени во пресметка со полицијата.

Видеото ја обиколи цела Европа, погледнете го:

Related Articles