Погледнете каква дама била бабата на Дефне на млади години (ФОТО)

 Breaking News

Погледнете каква дама била бабата на Дефне на млади години (ФОТО)

Погледнете каква дама била бабата на Дефне на млади години (ФОТО)
December 01
16:43 2017

Турската серија „Вљубениот ерген“ за многу кратко време ги освои симпатиите на гледачите и во Македонија кои имаат можност да ја следат на телевизија Сител.

Веруваме ќе се сложите дека оваа серија е далеку поразлична од сите останати досега, умее да не насмее и разнежни, а за тоа секако придонесува комичното сценарио и одличниот кастинг на актерите.

Секој од нив е приказна за сeбе, а во низата содржини кои ги објавуваме од приватноста на актерите, овој пат имате можност да ја запознаете баба Туркан, односно како изгледала на млади години.

За разлика од своите помлади колеги, Хикмет Кормукчу нема профили и не е активна на социјалните мрежи, но успеавме да најдеме фотографија кога била помлада.

Еве како изгледала баба Туркан:

Related Articles