Поглед во најскапиот приватен авион на светот

 Breaking News

Поглед во најскапиот приватен авион на светот

Поглед во најскапиот приватен авион на светот
November 22
23:30 2017

Изградбата на најлуксузниот приватен авион на светот „2-DEER“ чинела околу 230 милиони долари. Опремен е со најновата техника, голема спална соба и доволно простор да прими 40 луѓе.

При влегувањето во авионот поминувате лоби кое води до ходникот, а потоа пристигнувате до главното лоби полно со удобни фотелји, каде можат да се сместат 16 патници.

Спалната соба има сопствен тоалет.

Цената за изнајмување на ова летало по еден лет изнесува 20.000 долари.

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment