По сонцето следува промена, подгответе се за температурни разлики

 Breaking News

По сонцето следува промена, подгответе се за температурни разлики

По сонцето следува промена, подгответе се за температурни разлики
February 19
07:37 2019

Денес ќе имаме сончево и релативно топло со слаб ветер од променлив правец време, сончево со слаб јужен ветер и дневни температури од 9 во Маврово, 12 во Охрид, 16 во Скопје до 17 во Дојран. До четврток времето ќе се задржи претежно сончево и потопло. Од петок се очекува наоблачување со локални врнежи, засилен северен ветер и значително опаѓање на дневната температура. Еве ги температурите во Македонија измерени утрово:

Related Articles