По Божик нова цена на горивата во Македонија

 Breaking News

По Божик нова цена на горивата во Македонија

По Божик нова цена на горивата во Македонија
January 07
19:24 2018

По Божиќ нова цена на горивата во Македонија. Регулаторна Комисија за енергетика ќе ја донесе во вторник, две недели по последната одлука.

Горивата со последната одлука поскапеа за половина денар по литар, па така малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 е 66,50 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 68,00 ден/лит.

По последното зголемување на цената на дизелот од 1 јануари таа се зголемува за 3,5 денари поради воведувањето на повисоката акциза за нафтата.

Така новата цена на Еуродизелот на 1 јануари изнесува 58,5 денари за литар.

Останува да ја видиме новата цена.

Related Articles