„Пелистерка” оваа година „соблече” 12 македоски спортистки! (ФОТО)

 Breaking News

„Пелистерка” оваа година „соблече” 12 македоски спортистки! (ФОТО)

„Пелистерка” оваа година „соблече” 12 македоски спортистки! (ФОТО)
December 15
21:47 2017

ПЕЛИСТЕРКА КАЛЕНДАР 2018!

Дванаесет македонски спортистки. Убави, храбри, силни, издржливи и најдобри. Пелистерка денес го промовираше календарот за 2018 година. На календарот свое место најдоа: Берна Шерифовска – џудистка, Наташа Андонова – фудбалерка, Едина Муса – кошаркарка и боди фитнес, Дрита Ислами – атлетичарка, Леана Таќи – триатлонка, Милјана Ристиќ – маратонка, Елена Чуркоска – кајакарка, Катерина Николовска – велосипедистка, Стефани Тодорова – кик боксерка, Ивана Јанкова – одбојкарка, Марија Божиновска – фитнес билдерка, Нина Ѓорѓевиќ – каратистка.
Под мотото „Вода за најдобри“ нашата компанија годинава покажува дека и жените спортисти заслужуваат подеднаков третман и внимание!

Уште еден секси календар на „Пелистерка“. За новата 2018 година „соблекоа“ 12 македонски спортистки, сите најуспешни во своите дисциплини. Наташа Андонова, Едина Муса, Дрита Ислами….и уште девет првенки во своите спортови ги покажаа идеалните, неодоливи спортски тела од кои машката публика ќе трепери 12 месеци.

На овие фотографии ја гледате конечната верзија на месецот чиј заштитен лик ќе биде Наташа Андонова, како и кошаркарката Едина Муса и џудистката Берна Шерифовска. Целосниот календар, со 12-те фотографии ќе биде соопштен утре, на прес-конференција во хотел „Мериот“ во 11 часот.

Извор: sport1.mk

Related Articles