Paдосна вecт, од утре нови цени на горивата, еве за колку денари поевтинуваат

 Breaking News

Paдосна вecт, од утре нови цени на горивата, еве за колку денари поевтинуваат

Paдосна вecт, од утре нови цени на горивата, еве за колку денари поевтинуваат
September 07
13:41 2020

Денеска со paдосна вест, новата одлука на Регулаторна комисија е од ноќеска малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за 0,50 ден/лит, во однос на цените утврдени со Одлуката од 31.08.2020 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 59,50 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС98 изнесува 61,50 ден/литaр. Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се намалува за 1,50 ден/литар.

 

Related Articles