Ова не беше ништо, допрва не чека многу дожд – викенд временска прогноза

 Breaking News

Ова не беше ништо, допрва не чека многу дожд – викенд временска прогноза

Ова не беше ништо, допрва не чека многу дожд – викенд временска прогноза
September 29
12:11 2017

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и свежо, на западот и југот со повремен локален дожд, а во североисточните делови ќе има сончеви периоди.

Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната од 12 до 18 степени. Во Скопје слично време, променливо облачно и посвежо со кратки сончеви периоди. Утринската ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 18 степени.

Утре се уште на повеќе места ќе има зголемена облачност, но ќе биде суво. Потоа ќе биде посончево и малку потопло преку денот, но со пониски утрински температури.

Нов влажен бран се очекува од средината на наредната недела. 

Related Articles