Ова е првото видео од снегот во Србија

 Breaking News

Ова е првото видео од снегот во Србија

Ова е првото видео од снегот во Србија
October 07
22:49 2017

Синоќа падна првиот снег во земјите ширум регионов. Тому поради тоа избелеа патиштата во Златибор, Јадовник, Јавор и други градови во Србија.

Возачите кои се нашле на овој пат кој е целосно завеан од снег имале голема мака, па морале да се прилагодат на зимските улосви.

Погледнете како изгледало:

 

Related Articles