Откриен мотивот за убиството на Јелена – таа се мачела цел месец

 Breaking News

Откриен мотивот за убиството на Јелена – таа се мачела цел месец

Откриен мотивот за убиството на Јелена – таа се мачела цел месец
September 25
23:11 2017

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената Јелена Крсмановиќ Марјановиќ веќе со денови е во притвор откако се сомничи дека тој дома ја убил Јелена, ги сокрил доказите, па ја фрлил на насипот, со соучесници.

Извор  на истрагата го открива мотивот за убиството, а тоа е љубомора на сопругот. 

Јелена еден месец пред да биде убиена се скарала со Зоран на насип, а потоа си се спакувала и си отишла кај мајка си. Утредента се пожалила на пријателка дека сака да го остави сопругот.

Со тоа Јелена го навлекла бесот на селото семејство на Зоран на себе.

Related Articles