Отишле во Ница за одмор од соништата, но за жал нивниот живот згасна на улиците

 Breaking News

Отишле во Ница за одмор од соништата, но за жал нивниот живот згасна на улиците

Отишле во Ница за одмор од соништата, но за жал нивниот живот згасна на улиците
July 15
16:43 2016

Американецот Шон Копеленд (51) и неговиот син Броди (11) во Ница дошле на „одмор од соништата“, а нивниот живот згасна синоќа во терористичкиот напад.

– До сега слушнавте дека загинаа над 80 лица, а меѓу нив се мојот вујко и мојот братучед. Беа на Ница на одморот со мојата вујна и со уште двајца братучеди. Ова е многу тежок момент за моето семејство. Да се изгубат саканите е многу тешко, а да  се изгубат на ваков трагичен начин и неочекуван е уште потешко. Благодарна сум на поддршката и за молитвите, напишала Хели Копеланд на Фејсбук.

Related Articles