Одекна експлозија во Москва – најмалку двајца повредени

 Breaking News

Одекна експлозија во Москва – најмалку двајца повредени

Одекна експлозија во Москва – најмалку двајца повредени
December 22
09:04 2016

Најмалку две лица се повредени во експлозија, која денеска рано наутро се случила во подвозник, во близина на метрото во јужниот дел на Москва, јави агенцијата TASS, повикувајќи се на извори на службата за вонредни ситуации.

Најверојатно до експлозијата дошло од гас, полиција и брза помош веднаш пристигнале на местото на настанот.

Веста за експлозијата ја потврди и метро станицата на Твитер, но повеќедетали засега не се познати.

Related Articles