Новиот месец почнува со сонце, ќе заврши многу лошо – временска за цел септември

 Breaking News

Новиот месец почнува со сонце, ќе заврши многу лошо – временска за цел септември

Новиот месец почнува со сонце, ќе заврши многу лошо – временска за цел септември
September 01
09:26 2017

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаба до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната од 26 до 34 степени.

УВ-вредноста ќе изнесува 7.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност облачност. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 34 степени.

До сабота ќе се задржи претежно сончево и топло време, а  на места максималната температура ќе биде над просекот за овој период од годината.

Во недела нашето подрачје ќе биде под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса што ќе услови променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд, грмежи и повремено засилен југозападен ветер. Пообилни врнежи се очекуваат во попладневните часови и во источните делови од земјава. Локално процесите ќе бидат поинтензивни. Од понеделник следува стабилно, посвежо и ветровито време.

Ова е временската за цел септември:

Related Articles