Нов земјотрес- Охрид повторно се тресе

 Breaking News

Нов земјотрес- Охрид повторно се тресе

Нов земјотрес- Охрид повторно се тресе
July 12
21:34 2017

Земјотрес од 3,1 степен според Рихтер вечерва го погоди охридското подрачје нешто после 22 часот.

Според Европскиот сеизмолошки центар, потресот се случил на 5 километри југозападно од Ресен, на 2 километри длабочина

ytut

Related Articles