Неофицијално: Бујар Османи Министер за здравство, а Андреј Жерновски вицепремиер за евроинтеграции, Љубе Бошкоски без ресор

 Breaking News

Неофицијално: Бујар Османи Министер за здравство, а Андреј Жерновски вицепремиер за евроинтеграции, Љубе Бошкоски без ресор

Неофицијално: Бујар Османи Министер за здравство, а Андреј Жерновски вицепремиер за евроинтеграции, Љубе Бошкоски без ресор
November 13
09:27 2017

Неофицијално дознаваме информации кои напоменуваме дека е можно и да се во сферата на шпекулација. 

Имено се зборува дека Зоран Заев бааги е оладен од Зијадин Села и неговата Алијанса за Албанците и дека е можно Министерството за здравство да го земе Бујар Османи кој е и лекар по вокација и е нели од ДУИ, а вицепремиерското место за евроинтеграции да му припадне на Андреј Жерновски поранешен градоначалник на општина Центар. 

За Љубе Бошкоски дека ќе биде Министер без ресор веќе е објавено на повеќе македонски медиуми. 

Дознаваме дека Села наводно не нудел добар кадар за здравство а можеби и други се причините наскоро ќе дознаеме повеќе детали.

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment