Нема повредедени во сообраќајката помеѓу цистерна и комбе кај Обиколницата

 Breaking News

Нема повредедени во сообраќајката помеѓу цистерна и комбе кај Обиколницата

Нема повредедени во сообраќајката помеѓу цистерна и комбе кај Обиколницата
August 11
11:03 2016

Нема повредени во сообраќајката што се случи претпладнево во 10 часот и 15 минути на автопатот Скопје-Тетово, кај клучката Волково.

Како што информира МВР, се судриле товарно моторно возило „ТАВ“ (цистерна) со скопски регистерски ознаки и комбе „Фолксваген транспортер“, исто со скопски регистарски ознаки.

Комбето останало во дефект, а возачот излегол надвор. Во тој момент во него удрила цистерната, по што комбето се превртело.

Related Articles