Мртов маж пронајден на патот Кочани – Пониква

 Breaking News

Мртов маж пронајден на патот Кочани – Пониква

Мртов маж пронајден на патот Кочани – Пониква
August 26
22:17 2016

Во 17 часот и 30 минути на локалниот пат Кочани-одмаралиште „Пониква“, во атарот на селото Лешки, кочанско,  во неговото возило „пежо 406“ со штипски регистарски ознаки, пронајден е починат 63-годишниот Ј.П од Кочани.

Смрт е констатирана од  доктор на Итна медицинска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полицијата во Кочани, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на фамилијата за погреб.

Related Articles